http://sealaska.com

Refine Search

  •  
  •  
State Track Meet Results

...East Anchorage, 5:18.55; 6. Leah Besh, East Anchorage, 5:19.01...Anderson, Seward, 11:10.93; 3. Leah Besh, East Anchorage, 11:23.78...Jessica Allman, Sarah Golub, Leah Besh), 9:42.12; 2. West Anchorage...

http://www.juneauempire.com/stories/052703/spo_trackstats.shtml
Sports
State Track Results

...18; 7. Kendra Kennedy, Service, 5:24.67; 8. Leah Besh, East Anchorage, 5:26.2 (hand-timed). Southeast...74; 2. Juliane Smith, Service, 11:13.37; 3. Leah Besh, East Anchorage, 11:19.58; 4. Katie Franzmann...

http://www.juneauempire.com/stories/052504/spo_track.shtml
Sports
Bear runners strong at Bartlett; will head to Kayhi this weekend

...Service, 12:03.00; 2. Ari Goldstein, Soldotna, 12:07.00; 3. Whitney Anderson, Seward, 12:20.90; 4. Leah Besh, East Anchorage, 12:34.40; 5. Katie Franzmann, Soldotna, 12:50.00; 6. Aleta Phelps, Homer, 13:04...

http://www.juneauempire.com/stories/082103/spo_xcountry.shtml
Sports
Palmer Invitational

...Incomplete team: Juneau-Douglas; North Pole. Top-10 individuals - 1. Ari Goldstein, Soldotna, 19:04; 2. Leah Besh, East Anchorage, 19:06; 3. Katelyn Stearns, East Anchorage, 19:20; 4. Kendra Kennedy, Service, 19:36...

http://www.juneauempire.com/stories/090903/spo_palmerscores.shtml
Sports
Bear girls attack with pack

...Soldotna, 19:00.22; 4. Marci Mohler, Skyview, 19:09.27; 5. Davya Baker, West Valley, 19:17.01; 6. Leah Besh, East Anchorage, 19:39.53; 7. Bina Basler, Dimond, 19:42.79; 8. Jessica Allman, East Anchorage, 19...

http://www.juneauempire.com/stories/092902/spo_xcountry.shtml
Sports
Juneau runners compete in West Regionals

...meet by 11 seconds. Other Alaskans in the seeded girls race were Dominique Colberg of Colony High (56th in 19:47), Leah Besh of East Anchorage (75th in 20:06), Emma Rea of West Anchorage (108th in 20:41) and Marci Mohler of Soldotna...

http://www.juneauempire.com/stories/120802/spo_xcountry.shtml
Sports
Juneau Empire Story Archive

...5; 5. Caroline Livett (Serv), 12:56.2. Girls Flight Two -- 1. Ashley Mickens (East), 11:53.1; 2. Leah Besh (East), 11:58.4; 3. Paige Brady (Serv), 12:17.7; 4. Ellie Miner (West), 12:23.6; 5. Jenna DeYoung...

http://www.juneauempire.com/stories/090300/Spo_xcountry.shtml
Juneau boys third, girls sixth in flight races

...5; 5. Caroline Livett (Serv), 12:56.2. Girls Flight Two -- 1. Ashley Mickens (East), 11:53.1; 2. Leah Besh (East), 11:58.4; 3. Paige Brady (Serv), 12:17.7; 4. Ellie Miner (West), 12:23.6; 5. Jenna DeYoung...

http://www.juneauempire.com/stories/090300/Spo_xcountry.html
Sports
Juneau boys top field at Palmer Invite

...with 83 and West Valley with 99. Ari Goldstein of Soldotna won the girls Class 4A race in 19:04, followed by East's Leah Besh in 19:06 and Katelyn Stearns in 19:20. The top Juneau runner was senior Greta Thibodeau, who finished 11th in 20...

http://www.juneauempire.com/stories/090703/spo_xcountry.shtml
Sports
Juneau boys top field at Palmer Invite

...with 83 and West Valley with 99. Ari Goldstein of Soldotna won the girls Class 4A race in 19:04, followed by East's Leah Besh in 19:06 and Katelyn Stearns in 19:20. The top Juneau runner was senior Greta Thibodeau, who finished 11th in 20...

http://www.juneauempire.com/stories/090903/spo_palmer.shtml
Sports

CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-586-3740
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2270
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING